Schladming Ice Bar Rulez

1. – 3.5. 2009 Akosi pridlho som sa tento krát nevedel rozhodnúť, do ktorej oblasti rakúskych álp zablúdime. Zimu som už akosi nechcel ani vidieť, skialpy už tobôž nie. Sprihliadnutím na jeden drobný detail, Evka bola vpiatom mesiaci, to bolo rozhodovanie ozaj zložité.

Nakoniec vyberáme oblasť Schladminger Tauern achatu Ignaz Matis Hutte. Je to oblasť plná jazier. Kopce siahajú čosi povyše 2600 metrov. Neveľká výška sľubovala menej snehu atajne som dúfal, že ľad na jazerách už povolil. V piatok ráno vyrážame vpočte 5 kusov scieľom vdedinke Pichl - Preuneg neďaleko známeho Schladmingu.

Ignaz Matis Hutte som vybral najmä pre výborný prístup na chatu. Autom sa dá vyviesť až do výšky 1600m na Unsprug Alm aodtiaľ je to kchate už iba 400 výškových metrov. To som samozrejme netušil, že cesta na Unsprug Alm bola pre sneh ešte zavretá a teda sa naša túra sa začala už dole na parkovisku. Nakoniec bol z toho 6,5 hodinový výstup acca 1000 výškových metrov. Na chatu dorážame okolo pol šiestej apokúšame sa nájsť dvere do winterraumu. Po chvíli hľadanie ich aj nachádzame, no na naše prekvapenie sú tam dva zámky. Od jedného kľúč máme no od kladky nie. Bohužiaľ vzhľadom na pokročilú dobu sme museli kladku vylomiť. Myslím, že od správcov chaty to bolo veľmi zavádzajúce a nezodpovedné – na stránkach všade píšu iba oAV kľúči. No ale čert to vem, winterraum bol výborný. Dvojpodlažný – dole kuchynka sveľkým stolom apecou, hore cca 12 miest na spanie sparádnymi dekami.

Ďalšie dva dni sa cez nás prehnalo viacero snehových búrok aj shromami ableskami atak boli túry viac či menej nemožné. Čas sme si krátili rumíkom, kartami anakoniec aj budovaním snežného baru, ktorý bol určite najkrajší vakom som kedy sedel.

Až vnedeľu ráno sa kopce ukázali vplnej paráde atak sme mohli vybehnúť na východ slnka pod Kamp spitze ( 2390 mnm ). Výhľady stáli za to, ako aj terén na skialpy apreto to počasie dosť mrzamrzelo. Ale aj Ice bar stál za toJ

  1. Štart: 1097 mnm – parkovisko na dedinkou Pichl Preunegg.
  2. Odtiaľ nudnou asfaltkou 3 hodiny až na Unsprug Alm ( 1604 mnm ).
  3. Vlete sa dá autom za poplatok vybehnúť až tam.
  4. Cieľ: Ignaz Matis Hutte ( 1986mnm ) – chata posadená hneď vedĺa pekného jazera Giglach See. Veľký winterraum, spieckou. Zamknutý AV kľúčom. Pozor na druhý zámok, ktorý sme mali my!
  5. Vrcholy: výborné sú Steirische Kalk spitze (2459) aLungauer kalk spitze (2471), ktoré sú oba prístupne zjedného sedla adajú sa krásne vybehnúť na jeden záťah. Pekné skialpové terény.
  6. Sauberg ( 2250 ) – aj so skialpovou trasou

Insert on facebook Insert on twitter Bookmark on Delicious