Expedícia Karpat Parbat 2009

20. – 21.2.2009 Počasie nám už poriadne lezie hore krkom atak sa rozhodujeme pre akciu, ktorú sme si pracovne nazvali Karpat Parbat 2009. Vpiatok po práci štartujeme zbalení aplní energie nocovať na Vysokú vMalých Karpatoch.

Nezvyčajne bohatá nádielka snehu vBratislave sľubuje pekný výstup. Predpoveď zas sľubuje nízku oblačnosť. Výborná kombinácia na fotenie.

Pôvodne som chcel byť na vrchole ešte pred zotmením, no nákupy nejakého toho jedla aalkoholu nám zabrali viacej času atak od auta vyrážame už po tme. Evidentne tam pred nami za posledné dni nik nebol atak prešľapávame chodník. Bližšie smerom kvrcholu snehu nebezpečne pribúda avnárame sa do hmly. Orientácia úplne na prd, motáme sa od stromu kstromu aakoby zázrakom vždy naďabíme na značku. Darmo, Vysokú už máme voku. Boríme sa miestami až po pás, čo som ešte vKarpatoch nikdy nezažil. Konáre stromov sú pod váhou snehu ohnuté až po zem.

Po dvoch hodinách sme hore ( štandardne mi to trvá 50minút ) astaviame stan. Večer je pohoda, vypijeme po dve pivká. Rumu abecherovky sa ani nedotkneme – prešľapávanie takého snehu, bola zrada.

Ráno nám Karpaty opäť raz pripravili prekrásne divadlo aja som sa len uistil, že za horskou krásou adobrodružstvom netreba vždy chodiť ďaleko. Niekedy to máme rovno pod nosom.

Insert on facebook Insert on twitter Bookmark on Delicious